Wkrętaki SLIM stworzone dla PROFESJONALISTÓW

Nowe wkrętaki SLIM stworzone przez specjalistów rozwiążą Twoje problemy.

Wersja SLIM staje się coraz częściej wybierana przez Profesjonalistów, ponieważ może być używana do szerszej gamy zastosowań.

Wybór odpowiedniego śrubokręta do rodzaju oraz rozmiaru łba śruby jest niezwykle ważny. Dokonując złego wyboru, zarówno śruba, jak i śrubokręt mogą zostać trwale uszkodzone. Ważnym jest  dobór rozmiaru wkrętaka aby zapewnić optymalną moc przeniesienia siły dokręcania na śrubę.

Krótki przegląd najpopularniejszych profili śrubowych:

Śruba z łbem rowkowym jest najstarszym ze wszystkich rodzajów łbów śrub. Prosta, ale dziś coraz rzadziej używana. Przy tego rodzaju łbie śruby łatwo stracić kontrolę nad wkrętakiem, który ześlizguje się z rowka główki.

Profile krzyżakowe Phillips są identyfikowane przez oznaczenie PH i mają prosty kształt krzyża. Są to najczęściej spotykane rodzaje śrub. Wielkość profili w kształcie krzyża waha się z reguły od 0 do 3.

Profil Pozidriv w kształcie krzyża, do którego odwołuje się kod PZ, mają kształt podwójnego krzyża, gdzie mniejszy krzyż jest obrócony względem większego o 45°. Profile Pozidriv (PZ) występują w zakresie od rozmiaru 0 do 4.

Profile TORX® ze skrótem T zapewniają wyjątkowo dobrą przyczepność. Profile TORX® są coraz częściej wybierane ze względu na ich doskonałe przenoszenie siły.

Kwadratowa śruba z gniazdem ma kwadratową główkę śruby. Przy tego typu rozwiązaniu możliwe jest optymalne przeniesienie mocy, ponieważ bardzo trudne jest wysunięcie się wkrętaka z kwadratowego gniazda.

Tak zwany profil kombinowany, który można znaleźć dzisiaj głównie w aparatach łączeniowych, uważane jest za wszechstronne rozwiązanie. Jednak optymalne momenty obrotowe można osiągnąć tylko wtedy, gdy zastosuje się odpowiedni śrubokręt. Kształt profilu kombinowanego to połączenie profili PH z PZ.