GENIUS 2.0 – jedno narzędzie dla wielu zastosowań

Genius 2.0 – układ hydrauliczny – to rewolucyjne urządzenie, które daje użytkownikowi wiele możliwości zastosowania! Dzięki opatentowanemu i całkowicie nowemu systemowi wymiennych głowic, za pomocą jednego urządzenia można wykonać szeroką gamę prac o wysokiej jakości wykonania.

Podstawą urządzenia jest jeden z najmniejszych i najlżejszych korpusów hydrauliczno-akumulatorowych 60 kN na rynku światowym. Po raz pierwszy możliwe jest zastosowanie trzech końcówek roboczych przy pomocy tylko jednego urządzenia:    
– prasowanie końcówek kablowych zaciskowych DIN do 300 mm²    
– cięcie kabli i przewodów do średnicy 50 mm (odpowiada 4 x 120 mm²)    
– dziurkowanie do rozmiar średnicy ISO 63 lub kwadrat 92 x 92 mm

Zasilany bateryjnie hydrauliczny korpus urządzenia wyposażony jest w szybkozłącze do mocowania wymiennych głowic do prasowania, cięcia i wykrawania. Narzędzie posiada elektroniczne sterowanie i monitorowanie procesu prasowania, cięcia i wykrawania. Konstrukcja w kształcie pręta pozwala na wygodną i łatwą obsługę nawet jedną ręką.

Narzędzie wyposażone jest w włącznik/wyłącznik z automatycznym wyłączaniem (brak zużycia energii w trybie czuwania). Oświetlenie obszaru roboczego ułatwia wykonanie pracy i pozwala na zwiększenie precyzji. Funkcja wyświetlania stanu naładowania akumulatorów pozwala na unikniecie sytuacji , w której w trakcie wykonywania pracy zabraknie energii potrzebnej do sprawnego działania urządzenia. Uniwersalna elektronika z licznikiem cykli, zapis wszelakich  procesów roboczych z datą, czytelna krzywa prądu, zapis wszystkich parametrów przetwarzania,   zapewniają dostęp do wszelkich danych związanych z urządzeniem, jego pracą oraz potrzebami wykonywania okresowych serwisów. Automatyczny start okresu gwarancji następuje dopiero po zakończeniu pierwszych 20 procesów pracy. Gwarantowana siła nacisku: 61 – 63,5 kN.

Ergonomiczny kształt obudowy z miękkim uchwytem zapewnia wygodne i pewne trzymanie. Genius 2.0 zapewnia  automatyczny powrót podczas cięcia i prasowania dla usprawnienia pracy,  ręczny powrót w trybie awaryjnym oraz  hamulec silnikowy. Brak niebezpiecznego wybiegu tłoka dla bezpieczeństwa użytkownika oraz narzędzia, to niewątpliwie kolejna jego zaleta, jak i czas zamykania przy ściskaniu 240 mm² w tylko 4 sekundy , czas całego cyklu 6-7 sekund oraz  co najmniej 100 cykli roboczych na jedno ładowanie akumulatora. Oprogramowanie do oceny dostępne opcjonalnie (na zapytanie). Cykl serwisowy co 30 000 cykli roboczych. Głowice można obracać w razie potrzeby bez przerywania pracy.