Podczas pracy z końcówkami tulejowymi elektryk boryka się z różnymi problemami

Praca z końcówkami tulejkowymi wymaga od elektryka pewnych predyspozycji, gdyż użycie końcówek zaciskowych w odróżnieniu od śrubowych, przy cieńszych przewodach i w niesprzyjających warunkach prowadzić może do zagnieceń, które nie zawsze spełniają wymagania techniczne. 
Tu przychodzimy z pomocą oferując automatyczne narzędzie do zaciskania końcówek tulejkowych, które zapobiegnie niepożądanym zagnieceniom i błędom w sztuce. Jego zadaniem jest automatyczne zwolnienie zacisku w momencie osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia podczas zaprasowywania i dostosowanie się do przekroju tulejki..

Nasz nowy FLEXI-CRIMP PRO o kwadratowym profilu zaciskania do końcówek tulejkowych o przekrojach przewodów od 0,5 mm² do 16 mm². Wybrany przekrój ustawiany jest błyskawicznie, dzięki dźwigni przełącznika.  
Jest to małe i poręczne narzędzie z doskonałym wyważeniem i ergonomicznym 2-komponentowym uchwytem, nawet długa i intensywna praca nim staje się prosta, a stawy i ścięgna elektryka nie są nadmiernie obciążone.

Innowacyjny system sprężyn zapewnia stałą jakość zaciskania i wpływa na wydłużoną trwałość narzędzia. W testach została potwierdzona żywotność dla kilkudziesięciu tysięcy zaprasowań. Końcówki tulejkowe chronią zakończenia przewodów cienkodrutowych lub giętkich, dzięki czemu można je podłączyć do zacisków bez uszkadzania poszczególnych przewodów / żył. 
Użycie końcówek kablowych zwłaszcza w przypadku cienkich przewodów jest zalecane jeśli zacisk połączeniowy nie jest w pełni przystosowany do podłączania niezakończonych przewodów. W przypadku instalowania przewodu bez końcówki tulejkowej lub w nieodpowiedniej do tego końcówce, poszczególne przewody często nie stykają się w tulejce, co może prowadzić do zwiększonej rezystancji, a nawet do pożaru. Końcówki tulejkowe należy dobrać dokładnie do przekroju przewodu i obrabiać za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi. Wszystkie wymagania są spełnione podczas korzystania z automatycznie dopasowujących się narzędzi do zaciskania, takich jak nowy FLEXI-CRIMP PRO.

Nowa praska do końcówek tulejkowych CIMCO FLEXI-CRIMP PRO:  

  • kwadratowe zaciskanie doczołowe,   
  • idealne dopasowanie  
  • duży zakres zastosowań od 0,5 mm² do 16 mm²  
  • mała, poręczna i dobrze wyważona  
  • precyzyjny profil zaciskania zapobiega blokowaniu się i zakleszczaniu zaciskanych końcówek  
  • ergonomiczny 2-komponentowy uchwyt na rękojeść dla wygodniejszej pracy  
  • nowa technologia sprężynowa dla maksimum trwałości przy niezmiennie wysokiej jakości  
  • optymalny stosunek ceny do wydajności  
  • Jego zadaniem jest automatyczne zwolnienie zacisku w momencie osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia podczas zaprasowywania i dostosowanie się do przekroju tulejki.